ODPRAWA LUBUSKIEJ POLICJI I WPROWADZENIE ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI

Data publikacji: 21.02.2019

W czwartek /21 lutego/ w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się odprawa z udziałem kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego. Uroczystym momentem było wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdana Piotrowskiego.

Spotkanie było okazją do omówienia najważniejszych zdarzeń, które miały miejsce już w 2019 roku. Przeanalizowano sposób pełnienia służby w obszarze prewencyjnym oraz kryminalnym. Wnikliwej oceny dokonali Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. którzy nadzorują te piony- inspektor Krzysztof Sidorowicz oraz inspektor Jerzy Głąbowski. Wnioski płynące z blisko dwumiesięcznej służby stróżów prawa przekazała szefowa lubuskich policjantów nadinspektor Helena Michalak. Jak wspomniała warto, abyśmy już teraz na początku roku wykazywali się pełnym zaangażowaniem w służbie społeczeństwu, aby utrzymać wysoką ocenę pracy wszystkich policjantów i pracowników cywilnych lubuskiej Policji, którą codziennie wystawiają nam mieszkańcy regionu. Ci w naszym województwie mogą czuć się bezpiecznie. Ale to wynik codziennych starań policjantów. Żeby tak był, cały czas potrzebna jest ciągła mobilizacja.

Ważnym tematem poruszonym na odprawie było przedstawienie koncepcji Lubuskiej Policji w ramach przygotowania i organizacji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Obecni na odprawie komendanci powiatowi i miejscy przedstawiali zaplanowane przedsięwzięcia w nadzorowanych przez nich jednostkach Policji.

Czwartkowe spotkanie było okazją do uroczystego powitania i przedstawienia nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. młodszy inspektor Bogdana Piotrowskiego. Od 18 lutego został powołany bowiem na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., gdzie będzie odpowiadał za pion logistyczny.

Młodszy inspektor Bogdan Piotrowski swoją służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Od początku związany był z Opolszczyzną. Najpierw jako policjant prewencji, później wieloletni dyżurny. W 2015 roku został Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu, a od 2016 komendantem tej jednostki. Od czerwca 2018 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

 

Opracował: nadkomisarz Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkoposlkim