Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”

Zamieszczony Data publikacji 20.02.2019
Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowało Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie tej formacji mundurowej.

Konkurs realizowany jest z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zwycięzcy konkursu finałowego zaproszeni będą na centralne obchody Święta Policji, które odbędą się w Warszawie i tam zostaną wręczone im nagrody.

Organizatorzy przewidzieli 4 kategorie konkursu, z której w każdej wyłoniona zostanie najlepsza praca. Są to kategorie: sceniczna, literacka, audiowizualna oraz plastyczna.

Konkurs skierowany jest do policjantów, pracowników Policji oraz ich rodzin, uczniów klas mundurowych, członków stowarzyszeń oraz kółek zainteresowań związanych z Policją, itp.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu odpowiedzialna jest za przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich konkursu. Prace konkursowe, (w przypadku kategorii scenicznej ma to być scenariusz), należy przesłać do Wydziału Prezydialnego do 29 marca 2019 roku wraz z formularzem zgłoszeniowym, oświadczeniem uczestnika / członków zespołu, w przypadku osoby niepełnoletniej – oświadczenia rodzica/prawnego opiekuna.

Szczegóły dotyczące zasad i warunków konkursu scenicznego, literackiego, audiowizualnego oraz plastycznego zawarte są w Regulaminie Konkursu (znajduje się w załączniku poniżej).

Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w konkursie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pliki do pobrania

 • 416.49 KB
  Regulamin konkursu
 • 364.02 KB
  Formularz zgłoszeniowy
 • 196.55 KB
  Oświadczenie uczestnika
 • 249.72 KB
  Oświadczenie opiekuna
 
Tagi: konkurs
powrót
drukuj