Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej

Data publikacji: 19.07.2010

Olsztyńscy policjanci, podinsp. Przemysław Polechoński oraz nadkom. Mariusz Kozłowski zdobyli tytuł dla Najsympatyczniejszej drużyny Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Turniej rozgrywany był w Turku. Startowało w nim 18 drużyn policyjnych, w tym reprezentanci CBA oraz Żandarmerii Wojskowej. Najlepszą ekipą okazała się drużyna z Poznania.

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej służb policyjnych rozegrane zostały w dniach 16 – 18 lipiec br., w Turku. W turnieju udział wzięło 18 drużyn, w tym reprezentanci CBA oraz Żandarmerii Wojskowej. Po losowaniu drużyny podzielone zostały na 4 grupy, po 4 zespoły i 2 grupy, w których grało 5 drużyn. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Olsztyńscy policjanci, podinsp. Przemysław Polechoński i nadkom. Mariusz Kozłowski w grupie rywalizowali m.in. z drużyną wystawioną przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Nasi reprezentanci zajęli 2 miejsce w grupie, ustępując pola tylko ekipie z WSPol. W ćwierćfinale olsztyniacy zmierzyli się z ekipą z Poznania, która wygrała turniej zdobywając tytuł Mistrza Polski. Podinsp. Przemysław Polechoński i nadkom. Mariusz Kozłowski, przez jury, które składało się z reprezentantek Polski w siatkówce kobiet, panią Izabelę Bełcik, Sylwię Pycię i Kamilę Frątczak wybrani zostali Najsympatyczniejszą Drużyną Mistrzostw Polski, za co uhonorowani zostali pucharem i pamiątkowymi dyplomami.

Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Źródło: KWP Olsztyn