Policyjny kalendarz wsparł fundację

Data publikacji: 11.02.2019

Policyjny kalendarz na 2019 rok powstawał z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Pieniądze z jego sprzedaży wsparły podopiecznych rzeszowskiego oddziału Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na konto fundacji wpłynęło blisko 11 tys. złotych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.

W związku z przypadającą w 2019 roku 100. rocznicą powołania Policji Państwowej, autorzy kalendarza postanowili odbyć podróż w czasie. Inspiracją były fotografie sprzed blisko 100 lat, z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które dokumentowały służbę, ale także życie policjantów II Rzeczypospolitej. Na 12 kartach kalendarza zostały zawarte fotografie przedstawiające różne sytuacje z codziennej służby i życia funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Część nakładu przeznaczona została na wsparcie podopiecznych rzeszowskiego oddziału Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki darczyńcom z całej Polski na konto fundacji wpłynęło blisko 11 tys. złotych. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Wydanie kalendarza zostało sfinansowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Policjantów, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.