Noworoczne spotkanie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji: 02.02.2019

W miniony weekend, w dniach 24-27 stycznia, grupa wdów – podopiecznych Fundacji podobnie jak w ubiegłym roku gościła w Warszawie. Panie uczestniczące w spotkaniu przyjechały do stolicy z całej Polski. Przez trzy dni miały możliwość skorzystania z bogatego programu przygotowanego przez Zarząd Fundacji: poznania Starego Miasta i historii Warszawy podczas zwiedzania Muzeum Warszawy, spacerów po Krakowskim Przedmieściu, skorzystania z oferty kulturalnej miasta podczas wizyty w Multikinie i Teatrze Komedia.

Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Policji Grzegorza Piechowiaka, panie miały niecodzienną okazję do zwiedzenia gmachu Sejmu RP. Znane z telewizji wnętrza Sali Posiedzeń Sejmu oraz holu głównego, zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. Przed tablicą upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny,  złożone zostały kwiaty.

Kolejny raz Fundacja nawiązała również współpracę z firmą INGLOT – w salonie firmowym panie wzięły udział w warsztatach kosmetycznych prowadzonych przez młody, niezwykle kompetentny zespół, a także skorzystały z indywidualnych porad dotyczących makijażu.

Jednym z ważniejszych punktów programu spotkania był wyjazd na grób śp. Joanny Molak – byłej wiceprezes Zarządu. Przez lata pani Asia wspierała podopieczne w ich codziennych zmaganiach, w związku z czym potrzeba przywołania pamięci, złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na jej grobie była dla wszystkich oczywista.

Wspólnie spędzony czas to także okazja do niekończących się rozmów, do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Takie spotkania dla podopiecznych zawsze są wielką wartością, ponieważ nie tylko pomagają zapomnieć na chwilę o codziennych troskach, ale dają siłę do zmagania się z codziennością.

Wszystkim, którzy wsparli organizację spotkania serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość.

(KGP)