Sportowy sukces policjanta Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie

Data publikacji: 10.01.2019

Policjant Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie (JSPP) sierż. szt. Mateusz Lipigórski zajął drugie miejsce w prestiżowej - zimowej edycji marszobiegu “Dancon March”, organizowanego przez Duński Kontyngient Wojskowy KFOR w Kosowie.

6 stycznia 2019 r., w bazie KFOR Novo Selo w Kosowie, 563 żołnierzy KFOR reprezentujących kilkanaście państw oraz 36 policjantów z XXIX rotacji JSPP, wystartowało w tzw. Marszu Duńskim. Po zaciętej rywalizacji jako pierwszy na metę przybył reprezentant Austrii, zaraz po nim z czasem 1 godzina 54 minuty na metę wbiegł sierż. szt. Mateusz Lipigórski. Na uznanie zasługują również pozostali reprezentanci polskiej Policji, którzy w komplecie zameldowali się na mecie.

Należy podkreślić, że tegoroczna edycja zimowa marszu odbywała się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, co jeszcze bardziej utrudniało pokonanie dystansu 21 kilometrów w trudnym terenie. Padający śnieg, ujemna temperatura, zmarznięta i śliska nawierzchnia nie pomagały uczestnikom, a zgodnie z regulaminem udział w marszu bierze się w kompletnym umundurowaniu, butach służbowych, posiadając wyposażenie służbowe tj. broń, kamizelkę kuloodporną oraz plecak, którego waga podczas zawodów musi przekraczać 10 kg.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli marsz, otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

(BMWP KGP)