X Turniej Charytatywny „Piłkarze Dzieciom” Kościan 2018

Data publikacji: 21.12.2018

Reprezentacja Kobiet polskiej Policji w piłce nożnej wzięła udział w X Turnieju Charytatywnym pn. „Piłkarze Dzieciom”, odbywającym się w Kościanie. Celem tegorocznego turniej była pomoc Danielowi choremu na nowotwór kości. Wspomnieć należy, że turniej ten jest organizowany nieprzerwanie od 2009 roku, a jego ideą jest niesienie pomocy chorym dzieciom, których stan nie rokuje najlepiej.

Podczas zmagań zawodniczki KGP zaprezentowały się z bardzo dobrej strony tracąc punkt tylko w jednym meczu, co nie pokrzyżowało ich planów w dotarciu do finału oraz osiągnięcia sukcesu.

W fazie pucharowej reprezentacja polskiej Policji zaprezentowała zupełnie inny, bardziej zdeterminowany, przemyślany taktycznie styl gry co zaowocowało sukcesem -  w półfinale pokonała drużynę gwiazd składającą się m.in. z zawodniczek I ligii kobiet, czym wywalczyła sobie miejsce w finale. W meczu finałowym zawodniczki KGP zrewanżowały się drużynie KS Polonia Środa Wielkopolska za porażkę w grupie, wygrywając 3:1. Bramki zdobyły Kasia Borowiec i Malwina Mazur.  Dziewczyny pod wodzą selekcjonera Andrzeja Kuczyńskiego zakończyły tegoroczne zmagania sięgając po najwyższe trofeum turnieju.

Skład Reprezentacji KGP:

  • Selekcjoner: Andrzej Kuczyński
  • Zawodniczki: Katarzyna Borowie (KWP Łódź), Malwina Mazur (KWP Gorzów Wielkopolski), Irena Michalak (KSP), Gabriela Szymska (KWP Kraków), Katarzyna Żak (KWP Radom), Barbara Wójcik (KSP), Agnieszka Ochota (KWP Katowice), Zuzanna Jaworska (KWP Łódź), Karolina Grześkowiak (KWP Poznań).

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych w nadchodzącym 2019 roku.

(Tekst i foto: Paulina Szyndler KGP/ mw)