Wigilia w Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji: 20.12.2018

20 grudnia br. w Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach odbyła się wigilia z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka i jego zastępców, nadinsp. Andrzeja Szymczyka i nadinsp. Dariusza Augustyniaka.

Wigilia rozpoczęła się od przyklejenia tabliczki informacyjnej na drzwiach nowej siedziby fundacji. Tabliczkę przymocował komendant główny policji w asyście prezes FPWISPPP, Ireny Zając.

Jako pierwszy głos zabrał nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło, przewodniczący Rady Fundacji. Dziękował za okazane wsparcie i pomoc w działalności fundacji, za uczestnictwo w uroczystościach dwudziestolecia fundacji oraz za nową siedzibę i samochód. Podziękowania otrzymali też dyrektorzy biur, darczyńcy, wolontariusze niezwykle pomocni w pracy fundacji.

Prezes fundacji życzyła wszystkim wesołych świąt i szczęścia osobistego. Opowiedziała o przedsięwzięciach jakie udało się zrealizować w mijającym roku. Życzyła też dla fundacji nieustającego wsparcia, wyrozumiałości i nieustawania w pomocy.

Komendant Główny Policji otrzymał figurkę anioła, własnoręcznie robionego przez podopiecznych fundacji. Gen. insp. Jarosław Szymczyk zapewnił, że fundacja jest w sercach policjantów, że komendant będzie wspierał działania fundacji by podopieczni mogli się odnaleźć w dramatycznej sytuacji w której się znaleźli. Zadeklarował, iż on sam, jego zastępcy, dyrektorzy i policjanci będą pomagać fundacji, gdyż jej praca przynosi wymierny pożytek rodzinom po policjantach którzy oddali życie będąc w służbie.

Nowe pomieszczenia zostały poświęcone przez kapelana KGP, ks. Jana Kota. Na koniec wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i życzyli sobie wzajemnie zdrowia, pomyślności i wesołych świąt.

W wigilii uczestniczyli poza komendantami KGP, komendant CBŚP nadinsp. Kamil Bracha, dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Informacji, mł. insp. Urszula Chełstowska-Ogrodowicz, dyrektor biura Historii i Tradycji Policji, nadkom. Krzysztof  Musielak, prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Jarosław Olbrychowski, oraz zarząd i pracownicy fundacji.

(tekst i zdjęcia KCh)