Projekt „WETERANI RP” - podsumowanie 2018 r.

Data publikacji: 12.12.2018

Projekt „Weterani RP” wystartował skromnie bez fanfar, medialnego szumu i wsparcia organizacji rządowych. Najważniejszym priorytetem była integracja środowiska.

„Weterani RP” sezon rozpoczęli udziałem w IX Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja - policjanta, który będąc poza służbą interweniował na warszawskiej Woli przypłacając życiem. W turnieju biorą udział „profesjonalne” zespoły. Udział stowarzyszenia można było potraktować z przymrużeniem oka, rozegrano mecz „pokazowy J” z sędziami turnieju. Organizacja otrzymała również pierwsze, turniejowe koszulki Weteranów RP.

Wieliszewski Crossing to 4 „sympatyczne” biegi terenowe na dystansach niewiele ponad 10 km (wiosna, lato, jesień i zima), na których liczy się przede wszystkim dobra atmosfera. W każdym z nich jednorazowo wzięło udział od 2 do 4 weteranów.

Ultramaraton Powstańca 1944” - bieg na dystansie 63 km. W teamie "Weterani RP" wystartowała sześcioosobowa sztafeta, która zdobyła III miejsce w klasyfikacji służb mundurowych. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sympatyków.

Jeden z nich – Krzysztof - wystartował w miejscowości Hutka Kanka w XV biegu przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który podczas wykonywania czynności służbowych podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju. W czasie pościgu za przestępcami został przez jednego z nich śmiertelnie postrzelony.

W Piątnicy na dystansie 10 km Stowarzyszenie wraz z dwoma sympatykami wzbudziło zainteresowanie m.in. dzięki koszulkom z logiem.

Największym jednorazowo wspólnym wystąpieniem sportowym weteranów był udział w biegu na dystansie 5 km na Agrykoli w Warszawie. Wzięło w nim udział kilkunastu członków Stowarzyszenia.

„Weterani RP” otrzymali zaproszenie do biegu górskiego MAGURUN na dystansie 20 km w miejscowości Krempna (Beskid Niski). Te zawody charakteryzują się dobrze oznaczonymi szlakami turystycznymi i historycznymi miejscami związanymi z obiema wojnami światowymi.

Prezes Stowarzyszenia Marek Górnicki wziął udział w Maratonie Warszawskim, który okazał się być niezwykle trudny oraz w Biegu Niepodległości w Warszawie

 

Poległym dla Niepodległej to bieg zorganizowany przez Służbę Ochrony Państwa i Policję na warszawskiej Agrykoli - dystans jedna mila. Cztery osoby reprezentowały Stowarzyszenie. Bieg współorganizował „Pułkownik” przyjaciel organizacji. W Maratonie Komandosa w Lublińcu również nie zabrakło przedstawiciela Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP.

Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP