Kierownictwo polskiej Policji wspiera Szlachetną Paczkę

Data publikacji: 07.12.2018

Kierownictwo Komendy Głównej Policji wspiera Szlachetną Paczkę – akcję, organizowaną przez stowarzyszenie "Wiosna". Pakowaniem prezentów dla potrzebującej rodziny zajęli się gen. insp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk – I zastępca Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak. Akcję wsparł również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

Wzorem roku ubiegłego kierownictwo polskiej Policji zaangażowało się w projekt Szlachetnej Paczki i dokonało wyboru rodziny – małżeństwa z województwa mazowieckiego z 3-letnią córeczką. Rodzina prócz artykułów spożywczych, środków chemicznych oraz odzieży zimowej i wiosennej, jako niezbędną potrzebę wskazała wersalkę z funkcją spania.

Komendanci przygotowali również dla rodziny drobne upominki. Paczki przygotowane w KGP trafią do rodziny w niedzielę.

(KGP / ig)