Policjanci pomagają delegatom przybyłym na COP 24

Data publikacji: 02.12.2018

Policjanci pełniący służbę w ramach zabezpieczenia COP 24, dbają o zapewnienie prządku i bezpieczeństwa publicznego. Mundurowi kierują ruchem oraz udzielają wskazówek delegatom, którzy docierają na Szczyt Klimatyczny COP 24. Przypominamy o utrudnieniach w ruchu drogowym, a także o zakazie noszenia wszelkiego rodzaju broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym na obszarze województwa śląskiego w okresie od 1 grudnia 2018 r. do 15 grudnia 2018 r.

Dzisiaj do Katowic docierają ostatnie osoby, które w dniach 3-14 grudnia udział wezmą w Szczycie Klimatycznym COP 24. Policjanci przekazują delegatom cenne wskazówki i służą pomocą, jednocześnie zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zarówno gości z innych krajów jak i mieszkańców miasta. Szczyt Klimatyczny, to wydarzenie ogromnej rangi, w którym udział weźmie nawet 30 tysięcy osób z blisko 200 krajów. Na miejsce organizacji konferencji wskazano obiekty Międzynarodowego Centrum Kongresowego Hali widowiskowej - Spodek w Katowicach (MCK). Informacje o utrudnieniach drogowych w tym rejonie znajdą Państwo tutaj.

Przypominamy także, że z dniem 19 października 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Zgodnie z § 1 pkt 2 ww. rozporządzenia, wprowadza się zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym na obszarze województwa śląskiego w okresie od dnia 1 grudnia 2018 r. do dnia 15 grudnia 2018 r.

(KWP w Katowicach / wsz)

Opis filmu: Policjanci pomagają delegatom przybyłym na COP 24

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.94 MB)