Zakończenie Światowej Edycji Konkursu Historycznego Patria Nostra

Data publikacji: 29.11.2018

Konkurs Międzynarodowy zorganizowany został po raz pierwszy i adresowany był wyłącznie do młodzieży polskiej i polonijnej. Tradycyjnie do udziału w Konkursie zaproszono młodzież z dawnych Kresów wschodnich, a także w związku z rozwojem formuły konkursu, młodzież z Europy Zachodniej, Afryki i USA.

W konkursie wzięło udział 140 uczniów i nauczycieli. Uczestnicy konkursu wykonali 35 filmów i animacji związanych z historią Polski. Uroczysta gala finałowa miała miejsce w Warszawie dnia 12.11.2018 r.

Na zaproszenie naszej Fundacji na 6-cio dniową wycieczkę edukacyjną do Polski przyjechała grupa 72 uczniów i nauczycieli z całego świata. Program pobytu obejmował udział w obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, udział w Gali Finałowej konkursu, zwiedzanie Warszawy, Krakowa i Wieliczki.

Konkurs Patria Nostra uzyskał patronaty i wsparcie wielu szanowanych osób i instytucji wśród których można wymienić: MEN, MON, IPN, Marszałka Sejmu RP, Arcybiskupów, Wojewodów, Senatorów RP, Posłów do Parlamentu Europejskiego a także wielu firm komercyjnych i Spółek Skarbu Państwa. Informacje o Konkursie Międzynarodowym były publikowane w mediach polskich i zagranicznych.

Źródło: Fundacja konkursu Patria Nostra