Pomagają i służą również własną krwią

Data publikacji: 23.11.2018

Policjanci Szkoły Policji w Słupsku przyłączyli się do akcji „Nasza krew - Nasza Ojczyzna”. Pierwsza grupa donatorów odwiedziła już stację krwiodawstwa. Kolejne plutony przyłączą się do akcji w najbliższą niedzielę.

Honorowe oddawanie krwi to także jeden z wymiarów służby innym. Słuchacze Szkoły Policji bardzo mocno utożsamiają się z takimi postawami, tym bardziej, że jeszcze niedawno „w cywilu” wielu z nich udzielało się aktywnie w różnego rodzaju akcjach wolontaryjnych. W wielu wypadkach policjanci oddają krew po raz pierwszy, towarzyszy temu lekki stres, ale już po, okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Po oddaniu krwi każdy z mundurowych odczuwał dużą satysfakcję, że być może to właśnie jego krew przyczyni się do uratowania czyjegoś życia.

W słupskiej Szkole Policji aktywnie działa policyjny Klub Krwiodawców HDK PCK. To właśnie jego członkowie, poprzez własny przykład, pokazują młodym policjantom, że honorowe oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem, a daje wiele satysfakcji. W czasie ostatniej akcji zebrano łącznie prawie 10 litrów tego życiodajnego płynu. Kolejna akcja przeprowadzona będzie już w tę niedzielę.

Akcja „Nasza krew - nasza Ojczyzna” objęta jest honorowym patronatem  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.