Stalowowolski policjant odznaczony przez Prezydenta Medalem Za Ofiarność i Odwagę

Data publikacji: 22.11.2018

Wczoraj sierżant sztabowy Piotr Śnios z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem Za Ofiarność i Odwagę. Policjant niósł pomoc ofiarom tragicznych wydarzeń, do jakich doszło w minionym roku w jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli.

Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda odznaczył wczoraj osoby, które wykazały się odwagą niosąc pomoc innym, narażając przy tym swoje bezpieczeństwo. Wśród odznaczonych był stalowowolski policjant sierżant sztabowy Piotr Śnios, któremu Prezydent wręczył Medal Za Ofiarność i Odwagę. Więcej informacji o tej uroczystości tutaj.
 
Medal za Ofiarność i Odwagę został ustanowiony w 1960 r. i stanowi nagrodę dla osób, które z narażeniem życia lub zdrowia ratowały zagrożone życie ludzkie lub mienie.
 
To nie pierwszy przypadek godnej postawy stalowowolskiego policjanta. W styczniu 2016 roku wspólnie z kolegą z patrolu uratował mieszkankę Stalowej Woli, która podczas spaceru pośliznęła się i wpadła do rzeki. Więcej o tym zdarzeniu - kliknij.
 
Sierżant sztabowy Piotr Śnios pełni służbę w Policji od lipca 2012 roku. Od początku swojej służby jest związany z Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli. Obecnie pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w zespole do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.