Korona półmaratonów Polski w rękach bytomskich policjantów

Data publikacji: 22.11.2018

Troje bytomskich policjantów zdobyło w tym roku medale Korony Polskich Półmaratonów. Warunkiem było ukończenie minimum 5 z 11 biegów. Jednym z wyróżnionych zawodników jest Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

Bytomscy stróże prawa na czele z komendantem Dziurką licznie uczestniczą w biegach. Mundurowi mają wspólną pasję do biegania i wśród licznych obowiązków służbowych znajdują czas na sport. Jak sami dodają aktywne spędzanie czasu jest doskonałym sposobem na odstresowanie się od codziennej ciężkiej służby oraz pozwala o zadbanie o własną kondycję i zdrowie. Spośród kilkunastu bytomskich policjantów, troje z nich postanowiło zdobyć dodatkowy medal tzw. „Koronę”.

Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza "META" Lubliniec, opracowało regulamin zdobywania medalu Korony Polskich Półmaratonów w 2018 roku. Zostało wybranych 11 półmaratonów. Żeby zdobyć "Koronę" wystarczyło ukończyć 5 półmaratonów w ciągu roku kalendarzowego. Istotne było, że wśród ukończonych półmaratonów muszą znajdować się:

  • co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków;
  • co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Białystok, Wałbrzych, Piła;
  • co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Gdynia, Sobótka, Grodzisk Wlkp. Gniezno.

Serdecznie gratulujemy stalowej kondycji, hartu ducha oraz zdobycia kolejnego jakże cennego medalu.

(KWP w Katowicach / kp)