To już szósty posterunek Policji przywrócony w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 16.11.2018

Szósty już posterunek Policji powrócił na mapę województwa zachodniopomorskiego. Symboliczne klucze do posterunku w Ostrowicach odebrał jego kierownik. W uroczystości otwarcia wzięli udział Pan Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Tomasz Hinc Wojewoda Zachodniopomorski, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Paweł Szefernaker oraz parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu zachodniopomorskiego i lokalna społeczność.

Przywrócenie tego Posterunku Policji było potrzebą, która płynęła od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Utworzenie jednostki było poprzedzone konsultacjami społecznymi, analizą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Z rąk Ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego symboliczne klucze do posterunku odebrał kierownik asp. szt. Wojciech Gafiuk a obecny na uroczystości ksiądz dziekan Andrzej Górecki – Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowicach poświęcił budynek.

Siedziba Posterunku mieści się na parterze budynku Urzędu Gminy w Ostrowicach. Budynek jest w dobrym stanie technicznym, spełnia obowiązujące standardy funkcjonalne i użytkowe, jakie powinny być zachowane w obiektach służbowych Policji.

Każde pomieszczenie biurowe zostało wyposażone w nowe meble i sprzęt komputerowy. Elewacja budynku została pomalowana zgodnie ze standardami obowiązującymi w Policji.

 

Przeprowadzony remont zwiększył komfort odwiedzających jednostkę i polepszył warunki pracy policjantów.

Służbę w Ostrowicach pełnić będzie 5 policjantów, w tym dzielnicowi, policjant ds. kryminalnych, policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego.

Budynek posterunku został wyremontowany i wyposażony ze środków budżetowych Policji w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

Dotychczas, w latach 2016 – 2017 w naszym województwie przywrócono 5 posterunków Policji. Ten w Ostrowicach jest 6 tego typu jednostką.

 

Zespół prasowy KWP w Szczecinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.77 MB)