Z okazji Wszystkich Świętych oddano hołd gen. Markowi Papale

Data publikacji: 31.10.2018

Delegacje policjantów, przedstawiciele samorządu i mieszkańców, uczciły pamięć tragicznie zmarłego byłego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały. Wczoraj, na cmentarzu w Pruchniku w imieniu Komendanta Głównego Policji, wieńce na grobie złożyli insp. Henryk Moskwa, insp. Zbigniew Sowa i insp. Tadeusz Szymanek. Delegacji towarzyszył kom. Artur Duszak z Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, policjanci, władze samorządowe i mieszkańcy Pruchnika, uczcili wczoraj pamięć zmarłego byłego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały.

W imieniu Komendanta Głównego Policji, wieniec na grobie gen. Marka Papały złożyli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa wraz z zastępcami insp. Zbigniewem Sową i insp. Tadeuszem Szymankiem. Kom. Artur Duszak z Gabinetu Komendanta Głównego Policji reprezentował kierownictwo polskiej Policji.

Wśród składających wieńce był Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Mariusz Rabka i Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz.

Pamięć zmarłego Generała uczcili także przedstawiciele samorządu, Wicestarosta Jarosławski Józef Szkoła, Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i Sekretarz Robert Grządziel. Na cmentarzu obecna była również rodzina gen. Marka Papały, ojciec Jan, ppłk SG Andrzej Papała - brat zmarłego oraz siostra Krystyna z uczniami V klasy Szkoły Podstawowej w Pruchniku.

Nad grobem gen. Marka Papały modlitwę zaintonował duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman.

Uroczystość odbywała się w asyście policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy zapalili znicze i zaciągnęli wartę honorową przy grobie Generała.