Legnicka policjantka na podium Pucharu Europy w Takewon-do

Data publikacji: 30.10.2018

W odbywającym się w miniony weekend w Rumunii IX Pucharze Europy w Takewon-do, sierż. Wioiletta Hanisch, policjantka legnickiej komendy, kolejny raz wykazała się sportowym kunsztem i niebywałą walecznością zajmując II i III miejsce. Na co dzień, nasza multimedalistka, poza służbą w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, ćwiczy w legnickim klubie Teakwon-Do, a jej trenerem jest Łukasz Stawarz. Swoją przygodę z tą sztuką walki rozpoczęła 21 lat temu.

Pasjonaci sporów walki wiedzą, że Polska ma bardzo silną reprezentację w sztuce walki jaką jest koreańskie Takewon do. Tym razem, w dniach 25-28 października 2018 r. w miejscowości Sibiu w Rumuni, odbył się IX Puchar Europy w tej dyscyplinie sportu. Nasz kraj reprezentowało 187 zawodników. Wielomiesięczne przygotowania do tej rangi zawodów zakończyły się niewątpliwym sukcesem polskiej ekipy.

Na szczególne słowa uznania zasługuje legnicka policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, sierż. Wioletta Hanisch, która zajęła II miejsce w walkach indywidualnych w kategorii seniorek stopni mistrzowskich +68kg oraz miejsce III w walkach drużynowych w kategorii seniorek stopni mistrzowskich. Jak przystało na prawdziwego sporowca niesionego duchem walki nasza policjantka ubolewa jedynie, że w tym turnieju musiała uznać nieznaczną wyższość Holenderki. Natomiast, w konkurencji drużynowej Polska drużyna uległa jedynie Holenderkom i Białorusinkom.

Puchar Europy w Sibiu był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Inzell, Niemcy. Funkcjonariuszka legnickiej Komendy będąc jedną z kluczowych zawodniczek w zespole szczególnie ucieszyła się z osiągniętych wyników, planując jednocześnie kolejne starty.

Na co dzień, nasza multimedalistka, poza służbą w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, ćwiczy w legnickim klubie Teakwon-Do, a jej trenerem jest Łukasz Stawarz. Swoją przygodę z tą sztuką walki rozpoczęła 21 lat temu. Od tego momentu każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Policjantka pasją do sporu zaraża teraz swoją kilkuletnią córkę.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się ze dobytych osiągnięć naszej koleżanki sierż. Wioletty Hanisch i trzymać kciuki za kolejne sukcesy. Życzymy powodzenia!

(KWP we Wrocławiu / kp)