Biała Podl.: Sierż. szt. Krzysztof Iwan Wicemistrzem Polski Policji w „Biegu po schodach Collegium Altum”

Data publikacji: 29.10.2018

Policjant bialskiej komendy zdobył tytuł Wicemistrza Polski Policji w bieganiu po schodach. Organizowana już po raz czwarty impreza odbyła się w budynku „Collegium Altum” w Poznaniu. Funkcjonariusz ma już liczne starty w podobnych biegach, m.in. „Marriott Everest Run”, w którym w 2017 roku wbiegł na 42 piętro hotelu Marriott aż 66 razy, osiągając tym samym wysokość Mont Everest – najwyższej góry świata. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Już po raz czwarty odbyła się impreza „Bieg po schodach Collegium Altum” organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, portal Wszystkoobieganiu.pl oraz Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.  W ramach tegorocznej edycji odbyły się również IV. Mistrzostwa Polski Policji w Bieganiu Po Schodach, nad którymi patronat honorowy objął Komendant Główny Policji.

Szczególne powody do zadowolenia ma Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Sierżant sztabowy Krzysztof Iwan  funkcjonariusz Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego został Wicemistrzem Polski Policji w Bieganiu Po Schodach. Pokonanie 17 pięter, a tym samym 372 stopni najwyższego wieżowca w Poznaniu zajęło naszemu koledze zaledwie 2 minuty !

Nasz kolega kolejny raz udowodnił, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a zwyciężać w biegach na szczyt wieżowców można nawet trenując w mieście bez wieżowców. Sukces cieszy tym bardziej, że na przygotowanie się miał bardzo mało czasu.

Wicemistrzostwo Polski Policji z pewnością będzie motywacją do bicia kolejnych rekordów i zachętą do mierzenia się z własnymi słabościami, chociaż tej sierżantowi Krzysztofowi Iwanowi nie brakuje. Przypomnijmy tylko, że na swoim koncie ma liczne starty w podobnych biegach, jak chociażby „Bieg na szczyt Rondo 1” czy „Marriott Everest Run”, w którym w 2017 roku wbiegł na 42. piętro hotelu Marriott aż 66 razy, osiągając tym samym wysokość Mont Everest – najwyższej góry świata, a w 2018 r. w sztafecie zajął 3. miejsce, będąc przy okazji jedynym zawodnikiem, który na szczyt „wspinał” się z 10-kilogramowym ciężarkiem w plecaku.

Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

BSP