Śląscy policjanci medalistami na V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji: 24.10.2018

W dniach 13-14 października we Wrocławiu odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Śląski garnizon reprezentowało 3 policjantów: asp sztab. Adam Wszelaki, sierż. sztab. Tomasz Rachwoł oraz st. sierż. Konrad Adamaszek. W zawodach brali udział żołnierze, a także funkcjonariusze służb mundurowych m.in.: Policja, Służba Ochrony Państwa, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służby Specjalne, Służba Więzienna, a także mundurowi Wojsk NATO stacjonujących na terenie RP.

St. sierż Konrad Adamaszek startował w kategorii wagowej do 82.5 kg. Podnosząc ciężar 190 kg zapewnił sobie I miejsce w swojej kategorii. Udało mu się również zdobyć III miejsce OPEN bez podziału na kategorie wagowe oraz I miejsce jako najlepszy zawodnik służb MSWiA.

Asp. sztab. Adam Wszelaki reprezentuje śląską kadrę od samego początku powstania zawodów i ma na swoim koncie kilkadziesiąt tytułów i osiągnięć w sportach siłowych. Mundurowy i tym razem nie zawiódł zajmując III miejsce w kategorii Weteran.

Sierż. sztab. Tomasz Rachwoł startował w kategorii do 120 kg. Stróż prawa walczył do ostatniego podejścia o III miejsce. Ostatecznie do zdobycia podium zabrakło mu tylko 2,5 kg. Jego walka i piękne podejście zostały jednak uznane przez wszystkich sędziów za najlepszy bój całych zawodów, na których startowało blisko 200 zawodników.

Cała trójka należy do kadry śląska, która w maju drużynowo zdobyła I miejsce na Pucharze Polski Służb Mundurowych.