Najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu opolskiego 2018 roku

Data publikacji: 23.10.2018

Sierż. sztab. Tomasz Giedrojc z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu opolskiego 2018 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zakończyły się Wojewódzkie Eliminacje do I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski pogratulował zwycięzcom i podziękował za udział w konkursie.

22 października, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyły się eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. W trakcie etapu wojewódzkiego, spośród 11 reprezentantów komendy miejskiej i komend powiatowych garnizonu opolskiego wyłoniono najlepszego policjanta – oskarżyciela publicznego.

Zawody otworzył p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – podinsp. Bogdan Piotrowski wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nadkom. Hubertem Adamkiem.

Uczestnicy zmagań musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. W pierwszej konkurencji, policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia. Druga część dotyczyła rozwiązania 10 sytuacji z zakresu prawa wykroczeń.

Najwięcej punktów zdobył reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich – sierż. sztab Tomasz Giedrojc, który uzyskał 58 punktów. On też będzie reprezentował nasze województwo w I Ogólnopolskim Konkursie dla Policjantów – oskarżycieli publicznych, które odbędą się 19-20 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Puchar wraz z dyplomem zwycięzcy wręczył p.o. zastępcy komendanta wojewódzkiego podinsp. Bogdan Piotrowski, który pogratulował wszystkim uczestnikom ich specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Wyniki konkursu:

I miejsce – sierż. sztab Tomasz Giedrojc z KPP Strzelce Opolskie, 58 punktów;

II miejsce – asp. Katarzyna Zając z KPP Olesno, 57 punktów;

III miejsce – asp. Piotr Jamróz z KPP Prudnik, 52 punkty;