Podinspektor Przemysław Kozioł z legnickiej policji kolejny raz na podium Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym

Data publikacji: 23.10.2018

W minionym tygodniu słowacka Trnava była gospodarzem Mistrzostw Świata 2018 w Trójboju Siłowym Federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting). W tych międzynarodowych zawodach, w których wzięło udział 620 zawodników, legnicki funkcjonariusz podinspektor Przemysław Kozioł, zdobył Wicemistrza Świata w martwym ciągu. Policjant przygodę z tą dyscypliną sportu rozpoczął 30 lat temu. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy i jednym z najsilniejszych mundurowych w kraju.

Kolejny raz słowacka Trnava była miejscem gdzie zgromadzili się najlepsi zawodnicy, żeby zmierzyć się w trójboju siłowym. Już kilka razy odbywały się tam zawody najwyższej światowej i europejskiej rangi. Naszym reprezentantem i jednocześnie filarem polskiej drużyny był funkcjonariusz podinspektor Przemysław Kozioł - Naczelnik Sztabu Policji w Legnicy. Pomimo intensywnego i wyczerpującego sezonu startowego, podinsp. Kozioł nie poddał się zmęczeniu i dźwigając w martwym ciągu 240 kg, uplasował się na drugim stopniu podium, ulegając nieznacznie jedynie reprezentantowi Niemiec. Został tym samym, według federacji WUAP, drugim najsilniejszym człowiekiem na świecie w Trójboju Siłowym w 2018r. Warto zaznaczyć, że w zawodach tych wzięło udział aż 620 zawodników z całego globu.

Podinspektor Przemysław Kozioł od 30 lat trenuje trójbój siłowy. Policjant jest członkiem Klubu TKKF Śródmieście w Legnicy. Od lat trenuje pod okiem Tadeusza Huli. Jak sam przyznaje jego sukcesy, to wynik ciężkiej pracy, systematyczności oraz determinacji z jaką angażuje się w przygotowanie do startów w każdych zawodach.

Policjant nie spoczywa na laurach. Jego najbliższym celem jest pobicie swoich dotychczasowych rekordów życiowych i zdobycie tytułu Mistrza Świata Federacji WRPF podczas zbliżających się zawodów, które rozegrane zostaną w Złotoryi.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy wyników sportowych i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: Podinspektor Przemysław Kozioł z legnickiej policji kolejny raz na podium Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.37 MB)