Lubuski policjant wicemistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu

Data publikacji: 23.10.2018

Policjant z Żagania - starszy posterunkowy Mateusz Bernat wywalczył drugie miejsce w brazylijskim jiu-jitsu podczas „II Mistrzostw Europy Cavalcanti”, które odbyły się w Luboniu. To jednak nie pierwszy sukces młodego policjanta.

W sobotę (20 października) starszy posterunkowy Mateusz Bernat wziął udział w Turnieju Brazylijskiego jiu-jitsu o nazwie „II Mistrzostwa Europy Cavalcanti”, które odbyły się w Luboniu. Po fascynujących, a zarazem kilku trudnych walkach z godnymi przeciwnikami Mateusz zajął II miejsce na podium w kategorii 82,3 kilogramów w kimonach.

Mateusz Bernat swój zapał do różnego rodzaju sportów przejawiał już od wczesnego dzieciństwa, kiedy to uprawiał sporty począwszy od piłki nożnej, poprzez kickboxing oraz boks. Przygodę z brazylijskim jiu-jitsu rozpoczął 5 lat temu w Anglii, gdzie pierwszy raz postanowił pójść na trening. Nie przypuszczał, że już od pierwszego treningu będzie tak zafascynowany tym sportem, że zacznie poświęcać ćwiczeniom całe dnie, często trenując nawet 2-3 razy dziennie. Tegoroczne mistrzostwa nie są pierwszymi w karierze sportowej Mateusza. Brał on udział w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, do których przygotowywał się w jednym z najlepszym klubów w Europie. Policjant cały czas podkreśla, że nieustannie doskonali swoje umiejętności. Poza służbą swoją pasją zaraża młodzież oraz dorosłych, którzy mają przyjemność trenować pod jego czujnym okiem. Mateusz kolejny start w zawodach planuje w listopadzie, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Mateuszowi życzymy wszelkich sukcesów!

 

starszy sierżant Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu