Irena Raszka z wałbrzyskiej komendy Policji wydała „Baje, bajki – rymowanki” dla dzieci

Data publikacji: 14.10.2018

Otrzymała wsparcie od wielu osób, ale skorzystała także ze stypendium Prezydenta Wałbrzycha i dzięki zebranym funduszom udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy bajek dla dzieci. Irena Raszka – pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - może być z siebie dumna. Już niebawem autorka tomiku pn. „Baje, bajki – rymowanki” rozpocznie prezentowanie swojego dzieła w przedszkolach, szkołach i bibliotekach powiatu wałbrzyskiego.

Irena Raszka w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu pracuje od blisko 19 lat. Poza pracą interesuje się sztuką. Pisze teksty dla dorosłych, ale jej pasją jest także sprawianie przyjemności najmłodszym. Dzięki zebranym funduszom wydała 500 egzemplarzy swojej książki, w której znajdują się 23 bajki, bajeczki i rymowanki. Na wybranych stronach dzieci mogą zilustrować przeczytane wiersze.

Oto co sama napisała o swoich dziełach:

"Wierszyki pisane są prostym, zrozumiałym językiem dla dzieci. Nie trzeba się domyślać czego dotyczą i co autor chciał powiedzieć. Zawierają wstęp, akcję i zakończenie z morałem. Każdy zarówno maluch jak i człowiek dojrzały zrozumie sens i znajdzie w niej coś dla siebie. Wierszyki są przepięknie ilustrowane ręcznie wykonanymi obrazkami przez moją bratową Marię Raszka. Są to ilustracje bardzo kolorowe, wesołe i takie cukierkowo słodkie.

Wałbrzyszanka blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja sms - owa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy.

Już niebawem Irena Raszka, wraz z aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Angeliką Cegielską, wyruszą na spotykania z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, gdzie prezentować będą dzieciom najnowsze dzieło autorki.

Pani Irena, to duma wałbrzyskiej komendy Policji. Mieć kogoś takiego w swoim gronie, to wielki zaszczyt. Gratulujemy pierwszego szerszego wydawnictwa i życzymy dalszych sukcesów oraz pozytywnych i przyjemnych chwil spędzonych podczas czytania bajek i bajeczek najmłodszym.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: Irena Raszka z wałbrzyskiej komendy Policji wydała „Baje, bajki – rymowanki” dla dzieci

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.23 MB)