Kolejny sukces górowskiej policjantki – funkcjonariuszka na podium ogólnopolskiego Rowerowego Biegu Piastów – MTB

Data publikacji: 13.10.2018

3 miejsce w kategorii OPEN kobiet zdobyła górowska funkcjonariuszka st. sierż. Joanna Jarząb w Rowerowym Biegu Piastów. Na tym sprinterskim dystansie rywalizowało łącznie 270 zawodników. To już kolejne sukcesy. Wcześniej policjantka z Góry zdobyła tytuł mistrzowski podczas VII Mistrzostw Funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych Służb Mundurowych w kolarstwie górskim w Czerwieńsku i wicemistrzowski w SOLID MTB Maraton finał w Sławie.

W Jakuszycach odbył się kolejny ogólnopolski – 4 wyścig rowerowy MTB pn. Rowerowy Bieg Piastów. Wyścig obejmował trzy dystanse: MINI, MEGA oraz GIGA. Łącznie w całym biegu wystartowało ponad 800 zawodników z Polski i Czech.

Na dystansie MINI wystartowało prawie 270 zawodników. Była to tzw. „trasa sprinterska”, bardzo wymagająca i intensywna. Górowska policjantka st. sierż. Joanna Jarząb kolejny raz wykazała się determinacją i świetnym przygotowaniem uzyskując wysoką 3 lokatę.
 
Nie jest to jej jedyny sukces. 22 września br w ramach VII Mistrzostw Funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych Służb Mundurowych w kolarstwie górskim w Czerwieńsku (koło Zielonej Góry) Asia zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii OPEN kobiet oraz wiekowej.

Ponadto w tym sezonie wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca na podium. W ramach SOLID MTB Maraton finał w Sławie ukończyła na II pozycji w kategorii wiekowej. Na finał ten składało się 7 wyścigów, które Asia kończyła na I i II miejscach na podium.

Asia pasją do kolarstwa zaraziła się kilka lat temu i od tamtego czasu osiąga bardzo dobre wyniki, często zdobywając mistrzowskie tytuły.

 

(KWP we Wrocławiu / aj)