Ogólnopolski konkurs dla policjantów służby dyżurnej – eliminacje wojewódzkie

Data publikacji: 09.10.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji o miano najlepszego dyżurnego. Rywalizowało w nich 20 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie województwa zachodniopomorskiego. Zwycięzcą został kom. Adam Wandoch dyżurny KPP w Myślibórzu będzie reprezentował nasz garnizon w finale.

Patronat nad konkursem objął Komendant Główny Policji, a organizatorem wojewódzkich eliminacji był Sztab Policji w Szczecinie. W tym roku po raz pierwszy policjanci służby dyżurnej walczyli o miano najlepszego.

Jednodniowe zmagania podzielone zostały na dwa etapy : część teoretyczną polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań jednokrotnego wyboru oraz część praktyczną : obejmującą symulację pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. Powyższe konkurencje wyłoniły najlepszych funkcjonariuszy.

Zwycięzcą został kom. Adam Wandoch dyżurny KPP w Myślibórzu, II miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Wolniak zastępca dyżurnego KPP w Choszcznie a III miejsce przypadło st. sierż. Tomaszowi Jakubowskiemu zastępcy dyżurnego KMP w Szczecinie.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wyróżnienia i gratulacje.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Ostrowski wręczył dyżurnym, którzy zajęli miejsca na podium puchary i nagrody. Komendant wyraził słowa uznania dla najlepszych,  podkreślając ich zakres wiedzy oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji przy obsłudze zdarzeń.

Najlepszy dyżurny zachodniopomorskiego garnizonu kom. Adam Wandoch dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślibórzu, będzie nas reprezentował w finale, który obędzie się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-23 listopada br.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie/ IK