CYBERSEC – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa w Krakowie

Data publikacji: 08.10.2018

Od 8 do 9 października 2018 roku w centrum kongresowym ICE w Krakowie trwa europejskie forum dotyczące cyberbezpieczeństwa i nowych technologii sieciowych. Patronat nad tym wydarzeniem objęło między innymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie zabrakło także przedstawicieli kierownictwa Policji. Paneli dyskusyjnych wysłuchali Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta oraz naczelnicy wydziału kryminalnego i cyberprzestępczości KWP w Krakowie.

Program tegorocznej konferencji jest wyjątkowo bogaty. W ramach czterech działów tematycznych zaplanowanych zostało ponad 50 ścieżek tematycznych, w tym panele dyskusyjne, wywiady z ekspertami i prezentacje. Zagadnienia dotyczą zaufania w cyberprzestrzeni, cyfrowej autonomii, technologii blockchain, komputerów kwantowych, a także ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie.

Tegorocznemu forum towarzyszyć będzie także wystawa pn. „Cyfry, Kody, Szyfry – 100 lat Niepodległej”, przybliżająca wkład Polaków w rozwój matematyki, kryptologii i informatyki.

Wydarzenie potrwa do najbliższego wtorku.

Więcej informacji: https://cybersecforum.eu/pl/krakow/

(KWP w Krakowie / kp)