III Międzynarodowe Zawody Patroli Konnych

Data publikacji: 17.09.2018

Na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice odbyły się „III Międzynarodowe Zawody Patroli Konnych. Wśród uczestników byli przedstawiciele służby mundurowych Polskiej Policji z Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Poznania, Rzeszowa, Straży Miejskiej z Łodzi i Wrocławia oraz Miejskiej Policji z Pragi. Piękna pogoda zgromadziła na wrocławskich Partynicach kilkaset osób.

Rywalizacja rozpoczęła się od sprawdzenia umiejętności współdziałania dwuosobowego patrolu konnego, który musiał zmierzyć  się z pokonaniem przeszkód terenowych, odbiciem radiowozu od  demonstrantów oraz konwojowaniem osoby zatrzymanej. Druga część zawodów poświęcona była zweryfikowaniu indywidualnych umiejętności zarówno konia jak i jeźdźca.

Najlepszym jeźdźcem okazał się być Michał Zastawny z Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia. W konkurencji par patrolowych wygrały Katarzyna Wieczorek i Beata Denis z Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, którym nagrody wręczyły policjantki z Irlandii przebywające na Dolnym Śląsku w ramach międzynarodowej wymiany policjantów IPA.

Najlepszy w  gonitwie służb mundurowych został Sławomir Sulgostowski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Pamiątkowy grawerton ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył mł. insp. Ryszard Piotrowski – Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Dla najlepszego patrolu międzynarodowego nagrodę wręczyli przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – podkom. Bartłomiej Majchrzak i asp. szt. Artur Klimczak. 

(KWP we Wrocławiu / kp)