Dolnośląscy funkcjonariusze Międzynarodowymi Mistrzami Polski w tenisie stołowym

Data publikacji: 11.09.2018

14 drużyn stanęło do rywalizacji w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Policji IPA w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Wrocławia w skład, której weszli funkcjonariusze z Polkowic, Lubania oraz Wrocławia.

Wśród rywalizujących zespołów znalazły nie tylko drużyny złożone z polskich policjantów, ale również reprezentacje wojska, straży pożarnej, lasów państwowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Cypru.

Przemysław Rybikowski, który na co dzień pełni funkcję Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach, wraz z innymi funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki z garnizonu dolnośląskiego Dariuszem Butrymem (KPP Lubań) oraz Sławomirem Stodolnym (KWP Wrocław) zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Dolnoślązacy, mimo że w fazie grupowej musieli uznać wyższość kolegów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, przegrywając nieznacznie 3:2, to i tak wyszli z grupy, by w następnych grach pokonać policyjne reprezentacje z Radomia 3:0 i Nowego Sącza 3:1. W wielkim finale dolnośląscy policjanci zrewanżowali się funkcjonariuszom z województwa kujawsko-pomorskiego, zwyciężając 3:1 i zdobywając tytuł Międzynarodowych Mistrzów Polski w tenisie stołowym.

W turnieju indywidualnym los już w drugiej rundzie skojarzył polkowickiego policjanta z ubiegłorocznym triumfatorem Arturem Kowalem, reprezentantem garnizonu kujawsko-pomorskiego. Mimo, że bydgoszczanin, aż dwukrotnie w turnieju drużynowym musiał uznać wyższość polkowickiego funkcjonariusza, to tym razem zwyciężył 3:2 i awansował do dalszych gier. Ostatecznie w turnieju indywidualnym polkowicki funkcjonariusz zwyciężył we wszystkich grach rozgrywanych w „tylnej” części drabinki, co pozwoliło na zajęcie piątej lokaty.

Organizatorem turnieju było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Radom oraz Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

(KWP we Wrocławiu / mg)