Rajdowa odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa w policyjnym wydaniu

Data publikacji: 11.09.2018

Olescy policjanci nie tylko zadbali o to, aby w trakcie rajdu rowerowego "Śladami książąt opolskich" było bezpiecznie, ale sami aktywnie wzięli w nim udział. Wydarzenie, zorganizowane z okazji 26 Europejskich Dni Dziedzictwa, było świetną okazją do promowania aktywnego wypoczynku oraz przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

8 września, w Oleśnie zostały zainaugurowane 26 Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji odbył się rodzinny rajd rowerowy pn. "Śladami książąt opolskich". Olescy funkcjonariusze, przy wsparciu drużyny rowerowej z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Opola, dbali o bezpieczeństwo podczas rodzinnego rajdu.

Przed startem, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie - asp.sztab. Sebastian Wąsiński, przypomniał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas rajdu rowerowego. Ponadto, życzył wszystkim uczestnikom powodzenia w wyścigu.

Prawie 200 uczestników swój wyścig rozpoczęło o godzinie 10:00 na oleskim rynku, a po pokonaniu 37 kilometrów, zakończyło w Wojciechowie. Mundurowi zabezpieczyli trasę przejazdu, a drużyna rowerowa wzięła udział w samym rajdzie.

Film Rajdowa odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa w policyjnym wydaniu