Trwa konkurs „Filmowy przeWODNIK” – zapraszamy do udziału

Data publikacji: 04.09.2018

Okres wakacji zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji z pracą artystyczną i np. udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.

Organizatorem konkursu „Filmowy przeWODNIK” jest Komenda Główna Policji oraz Fundacja PZU. Konkurs ten jest jednym z elementów ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która została objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią kampanii MSWiA realizowanej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Aby wziąć udział w konkursie należy zebrać ekipę filmową (maksymalnie 3 osoby, które nie ukończyły 18 lat) i znaleźć pełnoletniego opiekuna. Następnie wystarczy nakręcić 30-sekundowy spot filmowy obrazujący bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promujący zdrowy i aktywny tryb życia oraz przesłać go wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres:

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji

ul. Puławska 148/150

02-624 Warszawa

z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”

Spot może być wykonany przy użyciu cyfrowej kamery video, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego, itp.

Na prace czekamy do 7 września 2018 r. (o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego lub data wpływu do Biura Podawczego KGP w Warszawie).

Szczegółowe informacje oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

(Biuro Prewencji KGP)