6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Data publikacji: 27.08.2018

W sobotę 25 sierpnia już po raz szósty wystartował „Bieg Służb Mundurowych”. Impreza z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem. W tym roku wystartowało blisko pięciokrotnie więcej zawodników niż podczas pierwszego biegu.

Pomysłodawcą biegu był zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Wiktor Nawrocki, który jest jednocześnie radnym Gminy Rzgów i sam również biega. Dzięki dobrej współpracy z wójtem Rzgowa impreza od jakiegoś czasu połączona została z obchodami „Dnia Gminy Rzgów” przez co gromadzi całe rzesze mieszkańców.

W ubiegłą sobotę na starcie biegu stanęło 174 zawodników reprezentujących policję, wojsko, straż pożarną (zawodową i ochotniczą), straż graniczną, służbę więzienną, inspekcję transportu drogowego oraz żołnierzy armii amerykańskiej stacjonujących w Powidzu. Każda ze służb posiadała oddzielną klasyfikację. Oczywiście była także klasyfikacja ogólna, której zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Głównego Policji. Za drugie miejsce był puchar Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, a zdobywca trzeciego miejsca otrzymał puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Zwycięzcą biegu został Dariusz Szrama z Państwowej Straży pożarnej, tuż zanim uplasował się żołnierz – Krzysztof Wloczewski, a podium zamknął policjant – Aron Przybył. Najlepszą z kobiet była Izabela Wierzchowska – funkcjonariusz Służby Więziennej, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kuster z Ochotniczej Straży Pożarnej, a na trzecim miejscu przybiegła Ewelina Michnowicz ze Straży Granicznej.

Znakomity start zaliczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który w kategorii policjantów zajął III miejsce z czasem gorszym od zwycięzcy tylko o około 3,5 minuty, pozostawiając w tyle ponad 160 zawodników.

Zawodnicy bardzo chwalili organizatorów za poziom przygotowania biegu i wielu z nich zadeklarowało udział w imprezie za rok. Organizatorzy też już zapowiedzieli organizację za rok kolejnego biegu.

Źródło: KMP w Koninie