II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w Warce

Data publikacji: 26.08.2018

W niedzielę 26 sierpnia Warce odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Komendant Główny Policji wraz z zawodnikami stanął na starcie 58 km trasy.

Organizatorami II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów.

Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów. Przygotowana przez organizatorów trasa była płaska i w całości asfaltowa, zaplanowana tak, by wyścig był wymagający, ale żeby też nie sprawiał zbytniej trudności mniej wytrwałym kolarzom.

Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło 97 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną. Na starcie swoim udziałem zaszczycił sam Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP mł. insp. Dariusz Zięba oraz Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który jest również Kierownikiem Reprezentacji Lekkiej Atletyki KGP, insp. Tomasz Kubicki. Zawodnicy pokonali 58-kilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości: Warka, Piaseczno, Dębnowola, Klonowa Wola, Przylot, Zagrody, Rozniszew, Zakrzew.

Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (1:30:30), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn został Paweł Bednarek reprezentujący Komendę Stołeczną Policji (1:26:22).

Puchary dla zwycięzców wręczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, któremu towarzyszył ppłk Sebastian Krasoń z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych, Dyrektor Zarządu I SOP płk. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski, oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. 

Podczas zawodów został zorganizowany piknik kończący wakacje, który obfitował w szereg różnorodnych atrakcji. To wyjątkowe wydarzenie uświetnili swoim występem przedstawiciele Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

W ramach promocji bezpieczeństwa udział w tym przedsięwzięciu wzięli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, którzy zorganizowali dla uczestników i kibiców szereg atrakcji i konkursów z nagrodami. Mieszkańcy mogli wypróbować „alkogogle”, a dzieci zaczerpnąć wiedzy poprzez naukę w miasteczku ruchu drogowego. Ciekawe stoisko dla gości zainteresowanych przygotowali również funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu oraz policyjni antyterroryści. Można też było bliżej poznać zawód policjanta oraz dowiedzieć się jakie wymogi trzeba spełnić, by wstąpić w szeregi Policji.

Wszystkim uczestnikom wyścigu, serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za wspólną zabawę, zapraszając jednocześnie do współzawodnictwa w innych imprezach sportowych organizowanych przez Policję.

Serdecznie dziękujemy firmie Carefour Polska, która ufundowała nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników i zawodniczek w kategoriach Służb Mundurowych. Nagrody w imieniu Prezesa firmy Carrefour Polska wręczył Andrzej Kuczyński Przewodniczący Regionu CBŚ Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Miniona niedziela w Warce była pełna sportowych emocji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

(KWP w Radomiu / wsz / foto: K. Chrzanowski Policja 997)