Czesi wygrali XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

Data publikacji: 20.08.2018

W niedzielę Gniazdowie zakończył się trwający od piątku XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. W zawodach o Puchar Komendanta Głównego Policji startowało 28 jeźdźców reprezentujących wszystkie formacje konne polskiej Policji, Straży Miejskiej z Wrocławia a także goście - policjanci z Czech, Słowacji i Węgier.

Gospodarzem turnieju przez lata była Częstochowa, ale w tym roku po raz pierwszy rozegrano go w niedalekim Gniazdowie w ramach IV Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki "Z kopyta". Policyjna impreza sportowa była doskonałym uzupełnieniem atrakcji przygotowanych przez gospodarza festiwalu - burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczka, a festiwal dodał kolorytu rywalizacji sportowej. Dzięki połączeniu obu imprez, przybyło na ją tysiące osób.

Tegoroczny turniej policji konnej składał się z trzech konkurencji: tor policyjny z 17 przeszkodami i zadaniami odwzorowującymi pracę funkcjonariusza na koniu, skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie. Najwyższe umiejętności zaprezentowali funkcjonariusze z Policji Miejskiej w czeskiej Pradze, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Puchar Komendanta Głównego Policji triumfatorom wręczył zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak oraz komendant miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik.

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej była KWP w Katowicach oraz Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy. Gratulujemy!

Wyniki: Drużynowo: 1. Policja Miejska z Pragi (Czechy), 2. KWP Poznań, 3. KMP Chorzów. Indywidualnie: Frantisek Kucera na koniu Kafani (Policja Miejska z Pragi - Czechy), 2. sierż. Mateusz Lis na koniu Romeo II (KSP), 3. st. sierż. Michał Porcek na koniu Wan (KMP Chorzów). Nagrodę dla najlepszego zawodnika zagranicznego odebrał Frantisek Kucera, a dla najlepszego jeźdźca z Polski sierż. Mateusz Lis.

Andrzej Chyliński - BKS KGP