Szef zachodniopomorskiego garnizonu nagrodził wyróżnionych policjantów

Data publikacji: 14.08.2018

W Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szef zachodniopomorskiego garnizonu nadinsp. Jacek Cegieła wręczył kilkudziesięciu funkcjonariuszom nagrody pieniężne. W ten sposób Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podziękował im za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie.

Na  wręczenie nagród zostali zaproszeni funkcjonariusze z zachodniopomorskiego garnizonu razem ze swoimi przełożonymi. Wśród nich znaleźli się między innymi policjanci z:  Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie,Sztabu Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i w  Koszalinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, Kołobrzegu i Drawsku Pomorskim.  


Podczas uroczystości nagrody pieniężne  z rąk szefa zachodniopomorskiego garnizonu odebrało  blisko 50 funkcjonariuszy, którzy w ostatnim czasie wykazali się dużym  zaangażowaniem  i profesjonalizmem w realizacji powierzonych im obowiązków.
Ich wzorowa postawa, rzetelność oraz aktywność doprowadziły do wykrycia i realizacji spraw o charakterze kryminalnym. Dzięki ich zaangażowaniu, współpracy funkcjonariuszy z różnych pionów oraz  błyskawicznie podjętych działań zatrzymywali sprawców najpoważniejszych przestępstw i nieśli pomoc poszkodowanym np. kobiecie, której podano środek usypiający by dokonać kradzieży jej mienia.


Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wyróżnił także policjantów z rożnych pionów za ponadprzeciętne zaangażowanie podczas operacji policyjnej „ Sunrise 21018”. Swoim skutecznym działaniem wpływali na sprawną koordynację prowadzonych działań, rozpoznanie zagrożeń oraz doprowadzili do zatrzymania sprawców naruszeń prawa.


Nagrodzeni policjanci z pionów kryminalnych przyczynili się  min. do zatrzymania osób podejrzewanych o napad na jubilera , ustalenia sprawczyń rozboju na seniorce  czy też zatrzymań osób powiązanych z grupami przestępczymi. Efektem ich pracy i zaangażowania były również zatrzymania i rozliczenia sprawców popełniających przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu innych osób oraz kradzieży mienia o znacznej wartości.


Szef zachodniopomorskiego garnizonu podziękował policjantom za ogromne zaangażowanie, fachowość i sumienność w wykonywaniu ich codziennych obowiązków.
Wszystkim nagrodzonym policjantom szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył dalszych sukcesów zarówno zawodowych, jak i w życiu prywatnym.

 

Zespół Prasowy KWP /AG