Nadinsp. Helena Michalak oddała hołd Powstańcom Warszawskim

Data publikacji: 01.08.2018

To już 74 lata od rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Postawa tych, którzy wówczas walczyli, jest godna naśladowania. Lubuscy policjanci oddają hołd wszystkim, którzy ryzykowali życiem w imię wolności. Na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp policjantów reprezentowała nadinsp. Helena Michalak.

1 sierpnia 1944 roku w Godzinę „W” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Miało ono wyzwolić stolicę spod okupacji. To właśnie te wydarzenia spowodowały, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce. Ogromną wolą walki charakteryzowali się Powstańcy z Warszawy. Honor i Ojczyzna to wartości, które w codziennej służbie towarzyszą również policjantom. Dlatego podczas obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym nie mogło zabraknąć przedstawicieli lubuskiej Policji, którą reprezentowała nadinsp. Helena Michalak- Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp.

Uroczystości rozpoczęły się dokładnie o godzinie 17. To moment, w którym w mieście słychać było dźwięk syren. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Pamięć Powstańców Warszawskich uczcił Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, a także mieszkańcy miasta - wśród nich wiele młodych osób. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć gości najważniejszych. To uczestnicy wydarzeń z 1944 roku i ich rodziny.

 

nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.