KWP: Najlepiej patrolują w Olsztynie

Data publikacji: 06.07.2018

Podczas regionalnych eliminacji do zawodów „Patrol Roku”, na terenie WSPol w Szczytnie konkurowali najlepsi z najlepszych policjantów pionów prewencji Warmii i Mazur. Po dwudniowej rywalizacji puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie trafił do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, której reprezentanci zajęli najwyższe miejsce na podium. Kolejne przypadły policjantom z Ełku i Szczytna. Dwie pierwsze pary, powalczą we wrześniu o tytuł najlepszego patrolu roku w Polsce.

Dzisiaj (06.07.18r) zakończyły się dwudniowe zmagania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wojewódzkie eliminacje do XXV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – turniej par patrolowych „Patrol Roku”.

Był to drugi etap eliminacji. Pierwszy odbył się wcześniej na poziomie poszczególnych powiatów. Po nim reprezentanci warmińsko - mazurskich komend powiatowych/miejskich spotkali się w Szczytnie. Na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, 38 policjantów z 19 jednostek rozpoczęło rywalizację między sobą.

Pierwszy dzień zawodów obejmował 6 konkurencji: policyjny tor przeszkód, strzelanie sytuacyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, stosowanie technik obezwładniających, przeprowadzenie interwencji policyjnej.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w konkurencji test wiedzy zawodowej. Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

Po rozegraniu ostatniej konkurencji, sędziowie podsumowali punktacje i ogłosili wyniki.

Klasyfikacja drużynowa:

I Miejsce - KMP Olsztyn – st. post. Łukasz Wójcik, st. post. Paweł Wyszczelski

II Miejsce - KPP Ełk – st. post. Jakub Kułakowski, post. Dawid Mróz

III Miejsce – KPP Szczytno – sierż. Mateusz Abramczyk, post. Artur Kwieciński

Policjanci, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali gratulacje i zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – insp. Tomasza Klimka, który życzył im powodzenia podczas codziennej służby i sukcesu podczas rywalizacji na etapie ogólnokrajowym zawodów. W ręce zdobywców I miejsca i tytułu Patrolu Roku na Warmii i Mazurach trafił Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, a także pamiątkowa tablica ufundowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów reprezentowany przez przewodniczącego nadkom. Sławomira Koniuszego. Drużyna, która zajęła drugie miejsce również została wyróżniona przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i otrzymała puchar ufundowany przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Podobnie jak drużyna, która zajęła trzecie miejsce na podium.

Zwycięzcy z Olsztyna oraz drużyna z Ełku, będą reprezentować Warmię i Mazury na XXV Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji – turniej par patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą w się we września 2018 roku na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

Wyróżnione zostały także pary, które osiągnęły najlepszy wynik w poszczególnych konkurencjach:

Najcelniej strzelali policjanci z KPP w Olecku w składzie: st. post. Wojciech Łaguna i post. Robert Kulikowski.

Najskuteczniej I pomocy przedmedycznej udzielali policjanci z KPP w Kętrzynie w składzie: st. post. Rafał Gregorczyk i st. post. Tomasz Kunis.

Stosowanie technik obezwładniania najsprawniej wychodziło policjantom z KPP w Szczytnie w składzie: sierż. Mateusz Abramczyk i post. Artur Kwieciński.

Największą wiedzą podczas wypełniania testu popisali się funkcjonariusze z KPP w Bartoszycach w składzie: st. post. Patryk Cichosz i st. post. Jakub Waciak.

Interwencję policyjną oraz policyjny tor przeszkód najlepiej przeprowadzili funkcjonariusze z KPP w Braniewie w składzie sierż. szt. Bartłomiej Lewandowski i st. post. Rafał Karpiński.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Warmińsko - Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

Podkomisarz Szymon Brzdąkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie , który był jednym z sędziów zawodów powiedział, że „poziom był bardzo wyrównany i często o wygranej decydował czas. Dla mnie wszyscy są zwycięzcami”.

tm/kw

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.38 MB)