Informacyjny Serwis Policyjny

Mistrzowska forma Małgosi

Zamieszczony Data publikacji 03.07.2018

W dniach 30 czerwca – 1 lipca w Toruniu odbyły się 28. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. W zawodach wystartowało 466 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy w dniu startu mieli ukończone 35 lat. W dwóch konkurencjach wystartowała nasza koleżanka st. asp. Małgorzata Krzyżan, młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet w kategorii K50, z wynikiem 42,53 m, została mistrzynią Polski, jednocześnie ustanawiając rekord Polski i rekord Mistrzostw Polski.

W pchnięciu kulą kobiet w kategorii K50 powtórzyła sukces i została mistrzynią Polski, uzyskując bardzo dobry rezultat 12,00 m. Wynik w rzucie dyskiem kobiet K50 jest obecnie najlepszym wynikiem na świecie w tej kategorii, tak więc st. asp. Małgorzata Krzyżan jest obecnie liderem tabel światowych w rzucie dyskiem kobiet K50, co pozwala patrzeć optymistycznie na start w zbliżających się 23. Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w hiszpańskiej Maladze w dniach 4-16 września 2018 roku.

Źódło: Szkoła Policji w Pile

 

  • st. asp. Małgorzata Krzyżan podczas zawodów
  • najlepsze zawodniczki na podium
  • st. asp. Małgorzata Krzyżan podczas zawodów
  • st. asp. Małgorzata Krzyżan podczas zawodów
  • medal
 
powrót
drukuj