XXIII zlot rowerowy im. gen. Marka Papały w Pruchniku

Data publikacji: 02.07.2018

Policjanci, rodzina i uczestnicy XXIII Zlotu Rowerowego im. generała Marka Papały oddali hołd pamięci byłego Komendanta Głównego Policji. W sobotę, w Pruchniku w ramach sportowej rywalizacji w cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl, uczestnicy ścigali się na kilku dystansach.

30 czerwca w Pruchniku odbył się XXIII Zlot Rowerowy im. generała Marka Papały. Impreza wpisana jest w cykl Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl. Władze Pruchnika i organizatorzy zlotu - Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku wiele lat temu połączyli dwa wydarzenia sportowe. Rodzina zmarłego 20 lat temu byłego Komendanta Głównego Policji generała Marka Papały wspiera te działania, a także ufundowała nagrody dla najmłodszych uczestników zlotu. Partnerem zlotu jest także Nadleśnictwo Kańczuga.

Policjanci zabezpieczali tę imprezę pod względem prewencyjnym, a także uczestniczyli w uroczystości otwarcia i wręczania nagród uczestnikom. Trasa maratonu odbywa się na trzech dystansach. Dla najmłodszych miłośników jednośladów zorganizowano zawody Cross Country. W tym roku na trasie maratonu stanęło ponad 500 zawodników. Informację o zwycięzcach można znaleźć na stronie cyklokarpaty.pl w zakładce wyniki.   

Na cmentarzu w Pruchniku uczczono także pamięć zmarłego Generała. Kwiaty na grobie złożył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu nadkom. Artur Wasiuta, Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz wspólnie z samorządowcami - Burmistrzem Pruchnika Wacławem Szkołą i Sekretarzem Robertem Grządzielem. 

Na cmentarzu obecny był ojciec Generała - Jan, siostra Krystyna i brat Andrzej z rodziną.

Zlot był doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród rowerzystów w ramach podejmowanych działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którego inicjatorem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.