Najsilniejsi policjanci są w Płocku

Data publikacji: 02.07.2018

W miniony piątek, w Toruniu drużyna policjantów z Płocka uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym. Płoccy policjanci drużynowo obronili tytuł Mistrza Polski. Serdecznie gratulujemy!

Tegoroczne Mistrzostwa zostały zorganizowane już po raz trzeci. 32 zawodników – przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym również kobiety, rywalizowało w pięciu konkurencjach. Zawodnicy zmagali się z ergometrem wioślarskim, ciągnięciem opony, wyciskaniem hantla jedną ręką, naskokiem na skrzynię oraz martwym ciągiem.

Drużyna płockich policjantów w składzie kom. Piotr Jeleniewicz, asp. szt. Jacek Dębski, st. asp. Damian Mączkowski i sierż Robert Kajtkowski rywalizowała z drużynami z całego kraju. Funkcjonariusze mieli trudne zadanie, gdyż startowali jako obrońcy tytułu drużynowego Mistrza Polski, który zdobyli w zeszłym roku.

W wyniku tegorocznej edycji Mistrzostw tytuł Drużynowego Mistrza Polski Służb Mundurowych został obroniony. Dodatkowo sierż. Robert Kajtkowski uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji indywidualnej.

Puchary dla najlepszych zawodników oraz najlepszych zespołów wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski.

Kolegom z Płocka serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek/AC