Łódzki finał ogólnopolskiej akcji "Mundur na rowerze"

Data publikacji: 01.07.2018

Od 22 maja do 30 czerwca trwała II edycja rowerowej sztafety charytatywnej organizowanej przez GRUPĘ „MUNDUR NA ROWERZE”. Akcja „MUNDUROWI MUNDUROWYM” miała na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy pojechali dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi.

„MUNDUR NA ROWERZE”  jest  to nieformalna-koleżeńska grupa  rowerowa zrzeszająca  funkcjonariuszy  i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy Żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ratowników medycznych. Głównym symbolem  Grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje.

„MUNDUR NA ROWERZE” to przede wszystkim pomoc potrzebującym, to zarażanie innych potrzebą dania czegoś od siebie. Inicjatywa „Mundur na rowerze” to nie tylko pomoc dla poszkodowanych funkcjonariuszy, ale także integracja środowiska mundurowego, budowanie silnej więzi przyjaźni funkcjonariuszy, którzy na co dzień ze sobą współpracują. Akcja jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym, ale także prywatnym.

30 czerwca 2018 roku mundurowi przejechali ostatni etap sztafety.  Wzięło w nim udział ponad 100 funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i służby więziennej. Wśród nich znalazł się również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Tomasz Olczyk, I Zastępca Komendanta Miejskiego w Łodzi mł.insp. Piotr Krężołek oraz olimpijczyk Zbigniew Bródka.  Kilka minut przed godziną 16.00 przy dźwiękach syren uczestnicy wjechali na metę, która znajdowała się na terenie łódzkiej Atlas Areny. Przywitał ich Zastepca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski. Na zakończenie sztafety służby mundurowe zorganizowały piknik z wieloma atrakcjami. Nie zabrakło również i policjantów. Dzieci mogły z bliska obejrzeć radiowozy, motocykle oraz policyjną więźniarkę. Najmłodsi mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci przymierzając sprzęt, w który wyposażeni są funkcjonariusze Oddziału Prewencji. Mundurowi przypominali również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpieczeństwa podczas wakacji.

W całej sztafecie wzięło udział prawie 1300 funkcjonariuszy, którzy łącznie przejechali ponad 6200 km odwiedzając 133 miasta w całej Polsce.

(KWP w Łodzi / wsz)