KWP - Sportowy sukces policjanta Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu

Data publikacji: 28.06.2018

Susz Triathlon to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. To, co wyróżnia Susz Triathlon to wieloletnia tradycja zawodów niemająca równych sobie w Polsce. To dzięki klimatowi Susz od lat uchodzi za nieformalną stolicę polskiego triathlonu, a organizatorom zależy tak samo, albo jeszcze bardziej na poziomie sportowym zawodów. Ten jest zagwarantowany dzięki udziałowi najlepszych triathlonistów kraju -grupa ELITE . W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Polski Policji Adrian Stempniak – policjant OPP Poznań, uzyskał tytuł Wicemistrza Polski Policjantów w triathlonie na dystansie 1/2IM.

W dniach 23-24 czerwca 2018 roku odbyła się już 27 edycja imprezy, a po raz pierwszy I Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ Ironman (1.9 km pływania/ 90 km roweru i 21 km biegu). Na starcie niedzielnego zmagania stanęło 415 osób w tym Adrian Stempniak mieszkaniec Śremu, na co dzień pracujący w OPP Poznań (Oddział Prewencji Policji ).

Po pływaniu, które jest najsłabszą stroną Adriana (48-y czas; 31:34 ) przyszło zmagać się z trasą rowerową i niesprzyjającą deszczową pogodą, wymagającą zachowania zdrowego rozsądku przez 90 km. Jest to ulubiona dyscyplina sportowa Stempniaka, co pomogło mu uzyskać dwudziesty czas roweru (02:20:12). Poprawa pogody i ostatnie 21 km biegu dawały szansę na uzyskanie dobrego końcowego wyniku oraz poprawę życiowego rekordu na dystansie 1/2 IM.

W efekcie końcowym uzyskując czas 04:22:47 uplasował się na 22 miejscu open na 377 osób które ukończyły zawody, zajmując 6 miejsce w kat. wiekowej M25-29. W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Polski Policji Adrian Stempniak uzyskał tytuł Wicemistrza Polski Policjantów w triathlonie na dystansie 1/2IM, przegrywając jedynie o 6 sekund z Markiem Kowalczykiem OPP Bydgoszcz na ostatnim kilometrze biegu.

 

 

OPP Poznań/PG