KWP: Walczą o tytuł „Dzielnicowego Roku"

Data publikacji: 28.06.2018

Za nami pierwszy dzień wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku". W zawodach bierze udział 40 dzielnicowych i 4 kierowników rewirów dzielnicowych lubelskiego garnizonu. Funkcjonariusze dzisiaj musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami strzeleckimi. Natomiast jutro pojedynczo przed komisją prezentować będą swoje umiejętności w symulacjach przyjęć interesantów. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy oraz jeden kierownik weźmie udział w ogólnopolskich zawodach „Najlepszego Dzielnicowego” , który odbędą się w Szkole Policji w Katowicach.

Do rywalizacji o  miano „Dzielnicowego roku” przystąpiło 40 dzielnicowych lubelskiego garnizonu Policji. Funkcjonariusze dziś rano na terenie obiektów szkoleniowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie  przystąpili do testu wiedzy zawodowej. Musieli odpowiedzieć na 60 pytań w czasie 60 minut. Kolejnym etapem było sprawdzenie umiejętności strzeleckich policjantów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jutro drugi dzień zawodów. Każdy z dzielnicowych pojedynczo przed komisją prezentował będzie swoje umiejętności w symulacjach  przyjęć interesantów. Jutro też poznamy zwycięzców.

Najlepsi dzielnicowi otrzymają nagrody i Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundował Zarząd Terenowy i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Dwóch najlepszych funkcjonariuszy oraz najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych weźmie udział w ogólnopolskich zawodach, który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.

K.K.

Zobacz galerię zdjęć>>>