Wiedza, profesjonalizm, skuteczność – lubuski „Patrol Roku” wyłoniony

Data publikacji: 27.06.2018

Najlepsi policjanci służby patrolowi rywalizowali ze sobą w lubuskim finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi musieli zmierzyć się z testem wiedzy, strzelaniem sytuacyjnym, udzieleniem pierwszej pomocy oraz pokonać specjalny tor przeszkód. W tym roku najlepsi okazali się policjanci ze Słubic, którzy wraz z kolegami z Żagania reprezentować będą lubuski garnizon w finale ogólnopolskim w Szkole Policji w Słupsku. Patronat medialny nad eliminacjami wojewódzkimi objęło Radio Zachód.

Policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego to funkcjonariusze służący na tzw. „pierwszej linii”, często pierwsi na miejscu zdarzenia, pierwsi udzielający pomocy ofiarom przestępstw czy wypadków. To właśnie oni patrolują lubuskie ulice, zapewniając bezpieczeństwo społeczeństwu. Muszą wykazywać się wszechstronną wiedzą, aby z pełnym oddaniem, skutecznością i profesjonalizmem służyć obywatelom. Co roku policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego biorą udział w eliminacjach powiatowych do ogólnopolskich zawodów Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w trakcie których wyłaniane są najlepsze drużyny policyjne. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa – 25. Patronat medialny na eliminacjami wojewódzkimi objęło w tym roku Radio Zachód.

We wtorek (26 czerwca) w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie zostały rozegrane eliminacje wojewódzkie, w których wzięło 12 drużyn z jednostek powiatowych i miejskich województwa lubuskiego. Mundurowi rywalizowali w czterech kategoriach:

- test wiedzy zawodowej

- strzelanie sytuacyjne

- sprawdzian sprawności fizycznej polegający na pokonaniu toru przeszkód

- symulacja udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tegoroczna rywalizacja, poziom wiedzy, umiejętności stały na bardzo wysokim poziomie. Najlepszymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, drugie miejsce zajęli mundurowi z Żagania, a trzecie z Zielonej Góry. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Lubuską Policję na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.