Prezydenckie odznaczenia dla zachodniopomorskich policjantów

Data publikacji: 26.06.2018

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha wręczył w Sali Rycerskiej ZUW odznaczenia państwowe. Brązowe Krzyże Zasługi otrzymało troje zachodniopomorskich policjantów: nadkom. Ryszard Kurzyński z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, st.asp. Marta Kucharska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie oraz mł.asp. Rafał Kulik z Wydziału Konwojowego KWP w Szczecinie.

Odznaczenia państwowe: Krzyż Komandorski, Krzyż Oficerski i Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha wręczył w poniedziałek 25 czerwca br. Uroczystość odbyła się w Sali Rycerskiej ZUW z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

- Przyznane Państwu przez Prezydenta RP ordery i odznaczenia są symbolem wdzięczności, jaką państwo polskie obdarza swych najlepszych obywateli. Stanowią one formę docenianie wysiłku i poświęcenia, które są udziałem poszczególnych osób w ich aktywności na rzecz realizacji działań służących dobru wspólnemu – powiedział otwierający uroczystość Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc.

- Jesteśmy dzisiaj dumni z tego, że na polskim Pomorzu Zachodnim mamy tak wybitne osobistości i tak wybitne postacie, dlatego serdecznie państwu gratulując w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oddaję Państwu najwyższy szacunek – to ogromny zaszczyt i przyjemność móc Państwu wręczyć te odznaczenia w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej, osób potrzebujących pomocy i wsparcia, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej oraz kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży, odznaczonych zostało troje zachodniopomorskich policjantów: nadkom. Ryszard Kurzyński z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, st.asp. Marta Kucharska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie oraz mł.asp. Rafał Kulik z Wydziału Konwojowego KWP w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy!


 

ZUW/asp.Alicja Bierbasz - Krawczyk