Policjant Ruchu Drogowego 2010

Data publikacji: 27.05.2010

W Rzeszowie odbył się wojewódzki finał konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010". Zmagania trwały od rana, a najlepsi policjanci drogówki - sierżant Stanisław Stabryła z Sanoka i sierżant Piotr Domaradzki z Rzeszowa, będą reprezentować Podkarpacie w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Poznaniu. Odbywający się cyklicznie konkurs jest okazją do przybliżenia społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Współzawodnictwo owocuje też podnoszeniem kwalifikacji zawodowych policjantów, a tym samym ma wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa na naszych drogach.

W eliminacjach wojewódzkich konkursu wzięło udział 20 policjantów ruchu drogowego z Podkarpacia. Pierwszym etapem konkursu był test ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

 

Po zakończeniu testu z wiedzy teoretycznej funkcjonariusze przystąpili do sprawdzianu praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Pod okiem jury policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Wincentego Pola. Kolejnym etapem zmagań policjantów była jazda sprawnościowa samochodem osobowym. Ta próba odbyła się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Uczestnicy musieli przejechać tor w jak najszybszym czasie, wioząc piłeczkę tenisową umieszczoną w specjalnym talerzu na masce samochodu - tzw. "Test Stewarta".

Wyniki konkursu:

  1. sierżant Stanisław Stabryła z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku
  2. sierżant Piotr Domaradzki Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie
  3. sierżant Maciej Długosiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Nisku

Zwycięzcy otrzymali puchary, okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne. Nagrody wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Andrzej Sabik oraz Wiceprezes ZO PZMOT w Rzeszowie Jan Jędrzejko i Wicedyrektor WORD Piotr Wójcikiewicz. Dwaj najlepsi policjanci reprezentować będą Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się na pod koniec czerwca w Poznaniu.

(Źródło: KWP Rzeszów)

 

Film Policjant Ruchu Drogowego 2010


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjant Ruchu Drogowego 2010 (format flv - rozmiar 10.83 MB)