Znamy najlepszy " Patrol Roku " z województwa zachodniopomorskiego

Data publikacji: 20.06.2018

St sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie ponownie zwyciężyli w Finale Eliminacji Wojewódzkich XXV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" i to oni będą reprezentować zachodniopomorski garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Przez dwa dni ( 18 i 19 czerwca  ) policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego  rywalizowali  o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody  te zwane popularnie „ Czarem Par” zorganizowane są  już  po raz 25. Tym razem  mogliśmy obserwować zmagania 21 najlepszych par patrolowych z naszego województwa.
Funkcjonariusze podczas turnieju sprawdzali się  w kilku konkurencjach.


W pierwszym dniu eliminacji 42 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują województwo zachodniopomorskie uczestniczyło w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i  sprawności fizycznej, natomiast drugi poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej.


Tylko jedna z  konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) - pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej.
Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo – interwencyjną.  Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.


Bezkonkurencyjnymi okazali się  ponownie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie!

  • I miejsce – st. sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP  w Choszcznie
  • II miejsce –  sierż. szt. Łysoń Władysław i sierż. Rodzoch Adam z KPP w Stargardzie
  • III miejsce –  sierż. Dawid Jasulski i post. Tomasz Nadziejko z KPP w Szczecinku

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon  w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 12-14  wrześniu 2018 r.

Uroczyste zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4,  w dniu 29 czerwca 2018 roku.


podkom. Anna Gembala