KWP: Kręcą kilometry dla Marcina i Arka

Data publikacji: 18.06.2018

Dwunastu rowerzystów wystartowało dziś spod Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w ramach sztafety organizowanej na rzecz ogólnopolskiej akcji "Mundur na rowerze – mundurowi mundurowym”. Celem tej charytatywnej sztafety jest pomoc dla Marcina i Arka – policjanta i strażaka, którzy ucierpieli podczas wybuchu substancji pirotechnicznej w Łodzi. Przed wyjazdem w trasę z uczestnikami sztafety spotkał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, który życzył cyklistom wytrwałości i szczęśliwego dotarcia do celu.

Ogólnopolska sztafeta rozpoczęła się 22 maja Białymstoku, a zakończy się w 30 czerwca Łodzi. To właśnie z Łodzi pochodzą dwaj mundurowi: policjant - st. sierż. Marcin Miniak i strażak -asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski, którzy pod koniec ubiegłego roku interweniowali w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Podczas udzielania pomocy poszkodowanej kobiecie nastąpił wybuch. Teraz mundurowi z całej Polski „kręcą” kilometry o powrót do zdrowia dla kolegów.

Do tej akcji przyłączają się także funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu Policji. W niedzielne popołudnie na Rynku Starego Miasta w Zamościu jadący z Biłgoraja policjanci przekazali sztafetę  mundurowym z Zamościa i Chełma. Z kolei  dzisiaj sztafeta wyruszyła z Łęcznej i w samo południe dotarła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Tam czekało już przygotowanych do dalszej drogi dwunastu cyklistów, w większości funkcjonariuszy Policji. Cykliści mają do pokonania trasę liczącą 55 kilometrów i zmierzać będą w kierunku Opola Lubelskiego. Jednym z rowerzystów biorących udział w sztafecie  jest także kapelan lubelskich policjantów ks. Bogdan Zagórski.

Przed wyjazdem w trasę z uczestnikami sztafety spotkał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, który życzył cyklistom wytrwałości i szczęśliwego dotarcia do celu. Komendant podziękował także za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.
 
 

Tegoroczna sztafeta przebiega przez 130 miast. Mundurowi z całej Polski maja do pokonania łącznie 6130 kilometrów.

 

AK

KPP w Krasnymstawie: Mundurowi pojechali dla Marcina i Arka
KMP w Zamościu: "Mundur na Rowerze” w Zamościu
KPP w Tomaszowie Lub.: Mundurowi z powiatu tomaszowskiego przyłączyli się do akcji charytatywnej