Mundurowy klub motocyklowy wspiera leczenie Kuby

Data publikacji: 18.06.2018

Już po raz czwarty na terenie powiatu chełmskiego odbył się zlot motocyklistów służb mundurowych zrzeszonych w klubie Blue Kinght Poland. Nie tylko policjanci, ale też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zbierali pieniądze na leczenie 14-letniego Kuby. Licytowane były przeróżne przedmioty, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ten szczytny cel.

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych klub motocyklowy Blue Kinght Poland zrzesza w swoich szeregach funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym policjantów. Jego ideą jest promowanie bezpiecznej jazdy na motocyklach.

W miniony weekend kilkadziesiąt osób zrzeszonych w klubie przyjechało na teren powiatu chełmskiego w ramach IV edycji imprezy pod nazwą „Dziki Wschód”. Jej celem, już po raz kolejny była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Kuby. Chłopiec kilka lat temu został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę. Policjanci, jak też funkcjonariusze innych formacji mundurowych zorganizowali aukcję, podczas której były licytowane przeróżne przedmioty. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną na ten szczytny cel.

(KWP w Lublinie / po)