Najlepszy dyżurny Opolszczyzny 2018 roku

Data publikacji: 15.06.2018

Asp. Piotr Godyla z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie to najlepszy dyżurny Opolszczyzny 2018 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zakończył się dwudniowy turniej dla dyżurnych województwa opolskiego. Rola dyżurnych jest kluczowa, bowiem to właśnie oni przyjmują zgłoszenia, wysyłają na miejsce patrole i często decydują o przebiegu interwencji.

Finał konkursu został przeprowadzony w trzech konkurencjach: pierwsza z nich obejmowała symulację pracy na stanowisku kierowania, druga obsługę policyjnych systemów informatycznych, a trzecią był test wiedzy ogólnopolicyjnej. W turnieju wystartowali policjanci reprezentujący niemal wszystkie jednostki województwa opolskiego.

Najlepszym dyżurnym Opolszczyzny 2018 roku okazał się asp. Piotr Godyla z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Na pozycji drugiej uplasował się st. asp. Tomasz Urban z KPP w Krapkowicach, natomiast na trzeciej mł. Asp. Mariusz Landwójtowicz z prudnickiej komendy.

W finale uczestniczyło 9 najlepszych policjantów służby dyżurnej z jednostek powiatowych naszego województwa. To oni uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji w swoich komendach. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji finałowych.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – podinsp. Bogusław Piotrowski, pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim policjantom za udział w zmaganiach. Pan komendant podkreślił, jak ważną rolę odgrywają dyżurni w pracy wszystkich jednostek i wydziałów policji.